Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje pielgrzymki :

Do Ziemi Świętej, samolotowa ( 8 dni ) w terminie od 17.02 – 24.02.2018 r. wylot z Poznania,

w cenie 3600 + 50 USD. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 września br.

Szczegóły na stronie Caritas (www.caritas.gniezno.pl)jak również pod numerem telefonu 61 425 57 82.

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 17.02 - 24.02.2018

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje pielgrzymki :

w cenie 3600 + 50 USD. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 września br.

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

17.02 - 24.02.2018

Dzień I

Sobota          Zbiórka uczestników na lotnisku w Poznań Ławica. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela. Lądowanie w Tel Awiwie. W drodze do Galilei wizyta w Hajfie malowniczo położonym mieście nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel, widok na  Ogrody Bahaitów. Przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Niedziela

Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor oraz wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Nazaret – rodzinne miasto Jezusa, Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, grota stanowiące część domu Marii, Kościół św. Józefa oraz źródełko Marii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Poniedziałek

Śniadanie. Wizyta w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze, Msza św. Po południu przejazd do Tabghy. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz lunch – ryba św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

Wtorek

Śniadanie. Przejazd do Qasr al-Yahud – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Przejazd do Jerycha, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – widok na Tel es-Sultan (z zewnątrz) oraz Górę Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe, czas wolny na kąpiel w morzu. Przejazd do Betlejem do  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

Środa

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy. Następnie zwiedzanie Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, Grota Mleczna. Przejazd do Jerozolimy. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Kościele Jana Chrzciciela, miejscu Jego narodzenia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI

Czwartek

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy, zwiedzanie: Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Następnie wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Po południu dzielnica Żydowska Cardo,  Syjon Chrześcijański - Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra „In Gallicantu” znajdującym się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym Apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII

Piątek

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie: Ściana Płaczu, najważniejsze miejsce judaizmu, Kościoła Św. Anny tradycyjnego miejsca narodzenia Marii. Następnie wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową  wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na Starym Mieście. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie.

Dzień VIII

Sobota

Odprawa bagażowo- biletowa. Wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku Poznań Ławica. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 3600 zł/os *

ŚWIADCZENIA:

•          przelot na  trasie Poznań - Tel Awiw,  Tel Awiw – Poznań,

•          lot czarterowy izraelskimi liniami lotniczymi, godziny zostaną podane w późniejszym terminie,

•          przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,

•          noclegi w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,

•          śniadania,

•          obiadokolacje,

•          ubezpieczenie KL, NNW i  bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,

•          opieka kwalifikowanego przewodnika biblisty na trasie pielgrzymki,

•          bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Kafarnaum, Kościoła św. Piotra In Gallicantu, Kościoła Ojcze Nasz, Kościoła Wniebowstąpienia, Kościoła św. Anny i sadzawki Betesda, Tabgha, Góra Błogosławieństw,

•          Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim,

•          wjazd taksówką na Górę Tabor.

•          lunch:  tradycyjna  ryba  Św. Piotra,

•          indywidualne nagłośnienie.

CENA NIE ZAWIERA:

•          zwyczajowych napiwków  w kwocie  ok. 50 USD, płatnych u przewodnika,

•          napojów do obiadokolacji.

UWAGI:

•          codzienna Msza św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,

•          zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

•          organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

•          godziny lotów podane są w czasach lokalnych,

•          należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki,

•          w paszporcie nie powinno być wiz wystawionych przez władze syryjskie, bądź libańskie,

•          *cena może ulec zmianie ze względu na zmianę kursu walut i cenę paliwa.

Środa, II Tydzień Adwentu Rok B, II Wspomnienie św