24 VI 2013 r. - rozpoczęcie prac przy elewacji południowej

Cel projektu:

Celem obecnych prac przy elewacji jest powstrzymanie procesów niszczenia lica ceglanego elewacji oraz konserwacja i przywrócenie jej do pierwotnego wyglądu.

Obecnie występują liczne zniszczenia cegieł, ubytki fug pomiędzy cegłami, szczeliny i spękania oraz mchy porosty i grzyby.

Prace, które będą wykonane podczas realizacji projektu:

1.      Wstępne wzmocnienie,

2.      Oczyszczenie powierzchni ceglanej z zabrudzeń i nawarstwień przy pomocy metody fizycznej i chemicznej,

3.      Usunięcie mikroorganizmów z powierzchni cegieł,

4.      Dezynfekcja,

5.      Usunięcie zdezintegrowanych zapraw i cegieł,

6.      Wymiana niektórych cegieł na nowe,

7.      Przeszycie konstrukcyjnie kotwami ze stali nierdzewnej,

8.      Wypełnienie szczelin i spękań,

9.      Uzupełnienie ubytków w cegłach,

10.  Uzupełnienie brakujących spoin ,

11.  Powtórne wzmocnienie i hydrofobizacja,

12. Scalenie kolorystyczne.

Planowane zakończenie prac - 31 VIII 2013 r.

Umowa o dofinansowanie z WKZ

Dnia 10 czerwca br. została podpisana umowa (nr 26/B/N/2013) z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Torunia na dofinansowanie zadania „Prace konserwatorskie przy elewacji kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Kwieciszewie”. Wartość projektu wynosi 151.515,15 zł, w tym dotacja z WKZ 15.000,00 zł.

Umowa partnerska z Urzędem Marszałkowskim

Dnia 28 maja br. została podpisana umowa na dofinansowanie zadania „Prace konserwatorskie przy elewacji kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Kwieciszewie”. Wartość projektu wynosi 151.515,15 zł, w tym dotacja 100.000,00 zł. Prace konserwatorskie będzie wykonywała firma Pana dra Piotra Niemcewicza z Torunia. Zakończenie prac zaplanowano do 31 sierpnia br.

Dokumentacja zdjęciowa elewacji kościoła

Piątek, XIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn